Blog İçerikleri

Blog, Makaleler, Haberler & Güncellemeler

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir ?

E-ticarete son dönemde oluşan yoğun ilgi, beraberinde pazaryeri entegrasyonu ihtiyacını çok önemli bir noktaya taşımış oldu. Bu arada pazaryeri; internet ortamı üzerinden kullanıcı ve satıcının bir araya geldiği ortamın adıdır. Bu süreçte, kullanıcıların istediği hizmet ve ürünlere en kısa sürede ulaşması amaçlanmaktadır.

Kullanıcıların kolay erişim imkanına sahip olması, dijital ortamı daha da çekici kılan unsurlardan biridir. İnternet üzerinde farklı işletmeler e-ticaret siteleri üzerinden direk kullanıcıya ulaşmayı hedefler.

Pazaryeri entegrasyonu farklı pazaryerleri arasındaki diyalogu ve veri akışını kolaylaştırır. Böylelikle işletmeler daha sağlıklı bir çalışma sağlamış olurlar.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir ?

Belirli bir kapasitenin üzerinde pazaryerlerinde ve kendi e-ticaret sitelerinde müşteri potansiyeli olan işletmeler beraberinde potansiyel bir iş yüküne sahip olmaktadır. Bu tarz durumlarda pazaryeri entegrasyon yazılımı devreye girerek işletmelerin iş yükünü hafifletmekte yardımcı olur. Yazılımla yapılabilecek işleri fazladan personel ile manuel yaparak riske atmak istemeyen işletmeler mutlaka pazaryeri entegrasyon yazılımı kullanmalıdırlar.

Özellikle düşük bütçeli işletmeler fazla personel maliyeti kaldıramayacağı için pazaryeri entegrasyonu büyük bir kurtarıcı olacaktır. İşletmeler satışa hazır hale getirdikleri ürün veya hizmetleri çeşitli e-ticaret platformlarında satışa sunmak istemektedir. Her platformda farklı paneller ve farklı koşullar vardır bu da kullanacak kişide ister istemez kafa karışıklığına sebep olabilecektir. Fakat sisteminizi pazaryeri entegrasyon yazılımı aracılığıyla yaptığınızda öğrenmeniz gereken ve işlemleri yürüteceğiniz tek panele sahip oluyorsunuz.

Pazaryeri entegrasyonu tüm platformları tek panelde toplayarak; muhasebe takibi, fatura entegrasyonu, sipariş entegrasyonu ve daha bir çok işlemi içinde barındırarak kargaşayı ortadan kaldırmış olur. Farklı paneller üzerinden ayrı ayrı işlem yapmanıza gerek kalmadan Payer Entegrasyon yazılımı tüm ihtiyaçlarınıza çözüm sunacaktır.


E-ticarette kazanmak için bazı yatırımlar yapmak gerekiyor. Maddi yatırımlar, işletme giderleri olarak hesa...

2 yıl önce


E-Ticaret sektöründe atılan her iyileştirici adım, marka ile müşteri arasında sarsılmaz bir sadakat ortam...

2 yıl önce


E-ticaret ile internet üzerinden ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren işletmelerin hedef kitlesine...

2 yıl önce